Müşterilerimizin işlerinin aksamaması ve daha iyi hizmet verebilmeleri için firmamızın elinde, yenilenmiş çeşitli marka ve modellerde hazır kompresörler stok olarak bulundurulmaktadır.
Stokta bekletilen kompresörler neme karşı, vakum edildikten sonra azot basıncı altında bekletilmektir.
Revize edilmiş bu kompresörlerin gelen talepler doğrultusunda satışı da yapılmaktadır. Stoklarımızda bulunan ikinci el kompresörlerimizin özellikle valve plateleri ve segmanları kesinlikle değiştirilerek bu parçaların (0) saat özelliğinde olması en dikkat ettiğimiz ayrıntıdır.
Ancak bu şekilde müşterimize satın aldığı kompresörün çalışma saati garantisini verebiliriz. 

Bizce işimizin en önemli kısmı ve kalitemizin başlangıç noktasıdır.Zor şartlarda çalışan kompresörlerin iç yüzeylerinde oluşan kurumlaşmalar ve yanmış yağ tabakalarının temizliği bu iş için üretilmiş,soğutma kompresörlerinin yapısına uygun özel kimyasallarile otomatik ortamda temizlenmektedir. Temizliği doğru yapılmayan bir soğutma kompresörünün sistemindeki asit oranının artması ve yağ kalitesinin bozulması kaçınılmazdır.Yenileme aşamalarındaki ölçüm ve kontroller dışında kompresörlerin son kontrolünde alçak ve yüksek basınçları,yağ pompası basıncı ve çalışma akımları test edilerek kompresörün kartına bu bilgiler işlenmektedir. Bu aşamadan sonra kompresörler vakum edilip azot basıncı ile kaçak kontrolü yapılır ve orjinal ral kodlarına göre  boyanır ve sevke hazırlanır…

İşimizde öncelik, kalitenin yanı sıra müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmektir.
Bu nedenle yedek parça stokumuzun zenginliği çok büyük önem taşımaktadır.
Firmamız gerek yurtdışından
ithal ettiği, gerekse imal ettiği zengin yedek parça stoğuna sahiptir.
Firmamız yapmış olduğu yedek parça yatırımları ile bu alanda da ülkemizin lider firması haline gelmiştir.
Firmamız imalatını yapmış olduğu yedek parçaların yurtiçine ve yurtdışına satışını da yaparak sektörün bu yöndeki taleplerini üst düzeyde karşılamaktadır.

YEDEK PARÇA SİTEMİZ

Ölçü ve kontrollerinden sonra, montajı yapılacak kompresörlerin depodan yedek parçaları hazırlanır ve uzman teknisyenlerimiz tarafından  montajları yapılır.
Montaj aşamasında her bölümümüzün yapmış olduğu kontroller ve ölçümlerbir kez daha tekrarlanır.

2006 yılına kadar dışardan aldığımız bu hizmet, yeni tesisimizin kuruluşu ile beraber  üst seviyede yapılmaktadır. Rektifiye gereçlerinin bünyemizde olması hem hızlı olabilmemiz, hem de daha kaliteli bir ürün meydana çıkartabilmemiz için önemli bir noktadır. Soğutma kompresörlerini tanıyan ve çalışma prensibini bilerek rektifiye işlemlerini yapan deneyimli personelimiz; silindir, krank, piston kolları, yataklar ve valf pleytleri dikkatle işlemekte ve kompresörlerin orijinal toleranslarına göre yenilemektedir. Rektifiye tezgahlarımız sadece soğutma kompresörü rektifiyesi yapmak için yeniden yapılandırılmış ve özel aparatlarla desteklenmiştir.

İşimizin en önemli noktalarından biri olup  amacımız garantili ve orijinal özelliklere sahip sarım yapmaktır. Çünkü soğutma kompresörleri diğer elektrik motorlarına göre daha yüksek pik akımlarına maruz kalmaktadır.Bu nedenle kullandığımız  emaye tel HCO ısı sınıfı emaye bobin teli olup, sargılarımızın korunması için orijinal değerlerine uygun termistörler kullanılmaktadır. Diğer tüm yan malzemeler soğutma kompresörlerine uygun seçilmektedir. Üretimden çıkan sargılar megger testini takiben, soğutucu gazlara uyumlu izolasyon sıvısı ile verniklenip pik akımlarına , vibrasyonlara ve likit darbelerine  karşı daha dayanıklı hale getirilmektedir. Tecrübe ve birikimimizle yeniden sarımını yaptığımız bir çok marka ve modelde yedek  statörlerimiz stoklarımızsa mevcuttur.

Teslim alınan kompresörün, arıza nedeni ve değiştirilmesi gereken tüm parçaları tespit edilir. Bu tespitler neticesinde arızalı kompresörün çalıştırıldığı tesiste  kompresörün arızalanmasına neden olan faktörler müşteriye iletilerek bilgilendirilir. Gerekli durumlarda kompresörün çalıştırıldığı tesis ziyaret edilerek ekspertiz hizmeti verilir. Bu hizmet firmamızın kalitesindeki en önemli unsurdur. Böylece ilerde çıkabilecek arızalar önlenmektedir.

Firmamıza, girişi yapılan müşterilerimize ait arızalı kompresörlerin, etiket bilgileri ile kayıt kartı  oluşturulur. Kompresörün kimlik kartı olarak tanımlayabileceğimiz bu kart, firmamızda en önemli yeri teşkil etmektedir. Kimlik kartı kompresörün demontajını takiben, sırası ile  teklif hazırlama, bobinaj,rektifiye,yedek parça ve satış sonrası hizmet birimine kadar her birime kılavuzluk edecek olan karttır. Kompresör ile ilgili tüm test işlemlerinden sonra test bilgileri karta, karttaki bilgiler ise bilgisayara işlenip arşivlenir. Bu sayede müşterilerimize teslim sonrası teknik destek daha kolay verilir.